fbpx

Aktualności

Energia odnawialna w KOŚCIOŁACH

Kościoły są jednymi z najstarszych i najpiękniejszych budynków na świecie, ale są też nieefektywne w ogrzewaniu. Ich wiek, materiały z których są wybudowane i rozmiary sprawiają, że mają bardzo słabą izolację termiczną.

Usytuowanie większości Kościołów pokazuje, że mają one ołtarze skierowane na wschód, co oznacza, że prawie zawsze mają dach od strony południowej, który jest idealny dla instalacji fotowoltaicznych co w połączeniu z pompą ciepła daje nam najbardziej efektywny energetycznie (najtańszy w eksploatacji) system grzania i chłodzenia.

Katedra w Lublinie czy Centrum Jana Pawła II w Krakowie to obiekty od lat ogrzewane pompami ciepła. Takich przykładów jest w Polsce bardzo wiele, ale nadal za mało…

Wierni bardzo często zimą marzną w nieogrzewanych Kościołach, a tam gdzie są one ogrzewane w tradycyjny sposób koszty tego ogrzewania są za duże. Należy też pamiętać o tym, że część Kościołów trzeba również chłodzić, ponieważ latem starsi uczestnicy Mszy Świętej mają problem z dotrwaniem do jej końca z powodu bardzo wysokich temperatur panujących wewnątrz. Stosując pompę ciepła rozwiązujemy oba problemy ponieważ takie urządzenie może grzać i chłodzić.

HC Group to bezpośredni importer europejskich pomp ciepła marek CLAUSIUS i TEMPLARI, który współpracuje tylko z profesjonalnymi firmami instalacyjnymi. Takimi z dużym doświadczeniem w doborze i montażu instalacji z pompami ciepła.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy przygotować rozwiązanie „uszyte na miarę”, bo tylko wtedy wszystko będzie dobrze działać, a Wierni będą zadowoleni z tego, że mogą słuchać Słowa Bożego w przyjaznych warunkach.

Foto, źródło Wikipedia. Kościół w Lubszy 

Rafał Przybyłowicz
CEO / V-Prezes HC Group
homecomfort.com.pl

Oficjalny dystrybutor marek:

Aktualności

29.04.2024

Grafik szkoleń technicznych, wiosna 2024

Centrum szkoleniowe: Kraków, ul. Chełmońskiego 116 Zapisy: techniczny@homecomfort.com.pl 1. Temat – Prawidłowy dobór i montaż powietrznych(...)

05.04.2024

Nowe produkty TEMPLARI

  Na przełomie czerwca i lipca wspólnie z firmą TEMPLARI wprowadzamy do naszej oferty dwie nowości. Propanowa KITA XS new, mała domowa pompa(...)

06.02.2024

Targi w Kielcach

Zapraszamy do Kielc… Na naszym stoisku będzie można zobaczyć pompy ciepła KITA AIR (powietrze/powietrze) służące do ogrzewania hal magazy(...)

05.01.2024

Gruntowa pompa ciepła o mocy 150kW…

Gruntowa pompa ciepła o mocy 150kW…   W naszej ofercie znajdą Państwo gruntowe pompy ciepła dużych mocy Clausius DOUBLE STRONG 100 i 150kW(...)

Zapisz się do Newslettera

Dzięki subskrybcji zyskujesz:

Nowości technologiczne:

Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami
w dziedzinie pomp ciepła i klimakonwektorów.

Doradztwo ekspertów:

Skorzystaj z porad ekspertów w zakresie wyboru, instalacji
i konserwacji urządzeń, aby zapewnić sobie maksymalną
wydajność i komfort.

Adres:
HC GROUP
Biuro Handlowe i Centrum Szkoleniowe:
31-348 Kraków,
ul. Chełmońskiego 116


HC GROUP Sp. z o.o. 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone Projekt & wykonanie Strony www Katowice